Якщо ви втратили кінцівку в Україні — заповніть нашу анкету і ми зв'яжемося з вами, щоб допомогти.
Якщо ви втратили кінцівку в Україні — заповніть нашу анкету і ми зв'яжемося з вами, щоб допомогти.
НАШІ КЕЙСИ
Михайло
використовує Esper Hand з вересня 2022 року
Дмитро
використовує Esper Hand з листопада 2022 року
У разі встановлення протеза на несформовану куксу - високі ризики ускладнень, кукса внаслідок навантаження буде зменшуватися або збільшуватися у розмірах, і протез доведеться переробляти. Затягувати з встановленням протеза також не варто, оскільки адаптація кінцівки до рухів знижується, можуть виникнути контрактури.
Підготовка до первинного протезування займає кілька місяців, все індивідуально і залежить від фізичного стану пацієнта. Первинне протезування здійснюють лише після того, як повноцінно загояться шви, не буде ран, чутливість кукси буде оптимізована.
Підготовка до первинного протезування
Отже, лише ваш лікуючий лікар, зважаючи на індивідуальні аспекти реабілітації визначить коли вже час починати протезування!
План дій по протезуванню за рахунок державних коштів
ВАЖЛИВО: Первинне і складне протезування здійснюється у стаціонарному (реабілітаційному) відділенні підприємства або в клініці УкрНДІпротезування
Військово-лікарська комісія
Особа в статусі участник бойових дій
ВЛК –
УБД –
Відділ соціального захисту насалення
Центр надання адміністративних послуг
ВСЗН –
ЦНАП –
Допоміжний засіб реабілітації
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю
ДЗР –
ФСЗОІ –
важливі складові підготовки до функціонування кінцівки з протезом
1
Це прискорює загоєння рани й допомагає готувати куксу для протезування. Пов'язка до зняття швів та загоєння не має стискати куксу.
Одразу після операції на куксу накладається пов'язка
Дізнатись більше ↓
Після операції пацієнт проходить реабілітацію
Вже в ліжку вчиться новому положенню тіла, тренує рухливість і поступово зміцнює організм. Такі малі щоденні кроки є єдиним ефективним методом у процесі поступового повернення до самостійної діяльності та вільного функціонування.
2
Правильно проведений процес загоєння післяопераційної рани займає не менше ніж 3-4 тижня
Після загоєння післяопераційної рани утворюється рубець, який також вимагає інтенсивного лікування, оскільки гоїться і формується впродовж кількох місяців (4-6 міс.)
3
Після зняття швів та загоєння рани важливим є компресія кукси
Це є частиною протинабрякових заходів, в результаті такого стиснення зменшується набряк, кукса готується до протезування. Вдало проведена компресійна терапія і застосування спеціальних кремів, формує гнучким, еластичний рубець, прискорює процес його загоєння.
4
Спеціальна лікувальна гімнастика для підтримки рухомості кінцівки
В лікарні вже з перших днів після операції мають навчити спеціальній лікувальній гімнастиці для підтримки рухомості кінцівки, правильним положенням в ліжку для зняття набряку та профілактики контрактур.
5
Після ампутації пацієнт постійно проходить реабілітацію
Спочатку в стаціонарних умовах, а потім в домашніх умовах, включаючи щоденні вправи проти контрактур, для розвитку м'язів та підвищення вправності збереженої кінцівки. Також в рамках реабілітації важливо досліджувати чутливість кукси та проводити спеціальні заходи щодо зниження чутливості (масажі, розтирання, тощо).